انیمیشن دوبعدی

تمام مواردی که شما باید درباره انیمیشن دو بعدی بدانید

انیمیشن دوبعدی یکی از انواع مختلف انیمیشن است که از آن برای ایجاد فیلم‌های متحرک، کارتون، فیلم‌های بازاریابی، تبلیغات، آموزش، بازی‌های کامپیوتری و موارد بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدت زمان لازم برای خواندن این مقاله: ۱۰ دقیقه (تاریخ انتشار:۲۷ ژانویه ۲۰۱۹)

با افزایش محتوای ویدیویی، مشاغل بیشتری استفاده از فیلم‌های متحرک را برای تبلیغ در نظر می‌گیرند، زیرا نرخ توجه به آنها را ۲۰٪ افزایش می‌دهد. برخی از شرکت‌ها تیم انیمیشن‌ساز برای خود استخدام می‌کنند و برخی دیگر سعی می‌کنند با کمک ابزارهای سازنده ویدیو، آنها را بصورت آنلاین ایجاد کنند.

فیلم‌های متحرک از سه طریق مختلف و از لحاظ تصویری، شنوایی و برانگیختن حس زیبایی، تأثیر زیادی بر مخاطبان می‌گذارند. علاوه بر این، آنها می‌توانند در عین سادگی تحسین برانگیز باشند.

در این مقاله، درباره انیمیشن دوبعدی و روند ایجاد آن به همراه برخی نکات و ترفندها و نحوه انتخاب نرم افزار انیمیشن و نحوه ایجاد فیلم‌های انیمیشن بصورت آنلاین اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

یک: انیمیشن دوبعدی چیست؟

انیمیشن دو بعدی دارای اشیاء و شخصیت‌هایی است که در فضای دو بعدی ایجاد می‌شود. این بدان معنی است که اشیاء و شخصیت‌های فقط عرض و ارتفاع دارند.

طرح

این یک سبک، انیمیشن سنتی محسوب می‌شود که از دهه ۱۸۰۰ میلادی معروف شده‌است. در ابتدا، برای ساخت این نوع انیمیشن، قالب‌هایی از نقاشی‌ها را در کنار هم قرار می‌دادند در حالی که، در هر کدام از این قالب‌های نقاشی شده، تفاوت اندکی نسبت به نقاشی قبلی وجود داشت و در هر ثانیه ۲۴ قالب از این نقاشی‌ها نمایش داده می‌شد.

همه ما انیمیشن‌های کلاسیک دیزنی را به یاد داریم. سفید برفی و هفت کوتوله، بامی، پری دریایی کوچک و غیره. آنها نمونه‌هایی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های دوبعدی هستند.

با توسعه فناوری‌های کامپیوتری، این فرایند از طریق نرم‌افزارهای مختلف متحرک‌سازی که دارای گزینه ترسیم شخصیت‌ها و پس‌زمینه‌ها بود به طور مستقیم توسط کامپیوتر انجام گردید.

حال، بیایید درباره نحوه ایجاد انیمیشن دوبعدی بیشتر بیاموزیم. این فرایند شامل سه مرحله اصلی است: پیش‌تولید، تولید و پس‌تولید. در ادامه خواهیم دید که در هریک از این مراحل چه مواردی برای یادگیری وجود دارد.

پیش تولید

مرحله پیش تولید اولین مرحله از ایجاد انیمیشن ها است. در این مرحله تیم انیمیشن داستان را توسعه داده و فیلمنامه انیمیشن را می نویسند، کاراکترها را طراحی کرده، صفحه داستانی را ایجاد می کنند، پالت های رنگی را انتخاب کرده و پس زمینه ها را آماده و صداگذاری را ضبط می کنند. این یک مرحله آماده سازی برای فرآیند اصلی انیمیشن سازی است، بنابراین باید به درستی انجام شود.

یک فیلمنامه خوب باید حاوی کلیه اقدامات بصری و خط داستانی باشد. صفحه داستانی مبتنی بر فیلمنامه است، بنابراین بصورت بصری، مسیر نمایش، اقدامات و وقایع را سازماندهی و چگونگی رفتار هر یک از آنها را مشخص می نماید.

مرحله بعدی ایجاد شخصیت ها، ترسیم پیش زمینه ها و تهیه سایر عناصر بصری یک انیمیشن است. این مرحله از طرح های ساده شروع می شود و به طرح ها و تصاویر دقیق تبدیل می شود. سپس زمان آن فرامی رسد که در مورد پالت های رنگی انیمیشن، از جمله رنگ اشیاء مختلف و نورپردازی ها تصمیم بگیریدد.

بخش مهم دیگر هر انیمیشن پس زمینه هایی است که در آن اتفاقات و اعمال مختلفی به وجود می آیند و شخصیت ها فعالیت های خود را در این پس زمینه ها انجام می دهند.

در طی فرآیند پیش تولید، طرح بندی اصلی پس زمینه، بر اساس روند داستانی ترسیم می شود. طرح های آماده شده در طی مراحل تولید نقاشی خواهند شد.

تولید

مرحله تولید، مرحله ایجاد انیمیشن با جمع آوری تمام موارد ایجاد شده و در کنار هم قرار دادن آنها و تولید صحنه هاست. این مرحله شامل نقاشی پس زمینه ها، ایجاد صحنه های فردی و فعالیت های شخصیت ها، ساختن انیمیشن خشن، تمیز کردن انیمیشن (ردیابی)، تنظیم میانجی ها، رنگ آمیزی و نقاشی کردن طرح ها به کمک نرم افزارهای کامپیوتری، آهنگسازی و گرفتن خروجی است.

برای چیدن تمامی موارد در کنار هم، انیماتورها یک صفحه اختصاصی در نظر می گیرند که شامل تمام دستورالعمل های مربوط به نحوه ساخت هر صحنه می باشد. این صفحه مخصوص به ۵ قسمت تقسیم می شود:

  • اقدامات و زمان‌بندی‌ها
  • دیالوگ‌ها و موسیقی
  • لایه‌های انیمیشن
  • پس‌زمینه‌ها
  • پرسپکتیو

پس از ایجاد انیمیشن ناهموار ، باید همه آنها تمیز و صیقل داده شود. این فرآیند ردیابی نیز نامیده می شود و می توان از دو طریق انجام داد: در یک لایه جدید یا مستقیماً بر روی همان لایه با رنگ های مختلف.

از میانجی ها برای ایجاد یک انیمیشن صاف با اضافه کردن نقاشی های اضافی بین دو فریم استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر می خواهید صحنه افتادن یک توپ را ایجاد کنید ، باید بین صحنه اول، جایی که توپ در قسمت بالایی است، و فریم دوم، که توپ در زمین قرار دارد، فریم های انتقالی را قرار دهید.

انیمیشن

بعد از اینکه تمامی قابها کاملاً آماده شدند، در صورتی که طرحها بصورت دیجیتالی کشیده نشده باشند از طریق اسکنر به کامپیوتر منتقل می شوند. سپس زمان آن می رسد که تمام عناصر بصری را بر اساس اطلاعات صفحه مخصوص آماده شده ترکیب کنیم. در طی مراحل ساخت متخصصان، پس زمینه، فریم، صداها و سایر جلوه های مورد نیاز را اضافه می کنند.
با پایان یافتن مراحل ساخت، صحنه های متحرک به صورت ویدئو یا فیلم ارائه می شوند که این قسمت با استفاده از نرم افزارهای مختلف انیمیشن انجام می گیرد.

منبع:

ترجمه: علی زیرک سیما

انیمیشن دوبعدی

تمام مواردی که شما باید درباره انیمیشن دو بعدی بدانید انیمیشن دوبعدی یکی از انواع مختلف انیمیشن است که از آن برای ایجاد فیلم‌های متحرک، کارتون، فیلم‌های بازاریابی،

لطفا نظرات و سوالات خود را در باره این مقاله با ما مطرح نمایید
2020-05-10T05:26:26+03:30

درباره نویسنده:

ثبت ديدگاه

درباره کارهای من

طراحی وب سایت، تولید کردن محتوا برای وب و فضای مجازی و در کنار آن کارهای گرافیکی، که به نظر من وجه جدایی ناپذیر وب و فضای مجازی است، برای من مواردی بوده اند که داشتن احساس تعلق به آنها همیشه در وجود من جاری بوده و هست

آخرین نوشته ها