گوگل آنالیتیکس چیست؟

چرا گوگل آنالیتیکس؟

تصور کنید که شما یک کسب و کار جدید مثلا یک مغازه راه اندازی کرده اید. اگر بخواهید میزان موفقیت کسب و کارتان را بعد از دو ماه بررسی کنید اولین عامل مورد بحث در موفقیت کسب و کارتان را براساس میزان فروش و یا تعداد مشتریانتان خواهید سنجید.  

مدت زمان لازم برای خواندن این مقاله: ۱ دقیقه (تاریخ انتشار:۲۱ دسامبر ۲۰۱۹)

حال تصور کنید در مورد نوع ویترین، مضمون تابلوی سردر مغازه، نحوه برخورد شما با مشتریان و چندین عامل ریز و درشتی که در موفقیت کسب و کارتان دخیل هستند اطلاعاتی موثق از یک منبع بدست شما برسد، در اینصورت شما به راحتی خواهید فهمید در چه قسمتهایی از کسب و کارتان با نکات ضعف و یا قدرت روبرو هستید.

در یک محیط کسب و کار عادی رایج در همه دنیا، دسترسی به اطلاعات فوق مستلزم هزینه و زمان زیادی هستند. اما زمانی که شما کسب و کارتان را بر روی بستر فضای مجازی راه اندازی می کنید به همان اندازه که در محیط واقعی، مانند راه اندازی یک فروشگاه به صورت رایج، با اطلاعات کسب و کارتان بیگانه هستید، در فضای مجازی نیز با این شرایط مواجه می شوید. اما تفاوت عمده کسب و کارهای سنتی با کسب و کارهای موجود در فضای مجازی، امکاناتی هستند که در اختیار شما قرار دارد.

امکانات و ابزارهایی که در فضای مجازی به لطف شرکتهای بزرگی همچون گوگل در اختیار شما قرار می گیرد، تمایز کسب و کارهای سنتی را با کسب و کارهای مدرن آشکار می نماید.

گوگل آنالیتیکس یک ابزار سودمند و مفید برای کسب و کارهای اینترنتی مبتنی بر وب می باشد. این ابزار به شما این امکان را می دهد علاوه بر میزان مشتریان منجر به خرید، در مورد دیگر عوامل موثر بر کسب و کار شما نیز اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد.

گوگل آنالیتیکس چگونه به ما کمک می کند؟

گوگل آنالیتیکس یک ابزار سودمند و مفید برای کسب و کارهای اینترنتی مبتنی بر وب می‌باشد. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد علاوه بر میزان مشتریان منجر به خرید، در مورد دیگر عوامل موثر بر کسب و کار شما نیز اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد.

لوگوی گوگل آنالیتیکس
گوگل آنالیتیکس این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بدانید چند نفر از جلوی وبسایت یا فروشگاه شما عبور کرده‌اند و یا چند نفر هنگام عبور از جلوی فروشگاه شما به داخل آن نگاه کرده‌اند و یا چند نفر از ویترین فروشگاه شما خوششان آمده است، یا چند نفر درباره فروشگاه شما پرس‌و‌جو کرده‌اند و به فروشگاه شما هدایت شده‌اند، چند نفر و چگونه از ویترین فروشگاه شما دیدن کرده‌اند و چه قسمت‌هایی از ویترین فروشگاه شما برای مشتریان جذاب بوده است، از چه وسیله‌ای برای رسیدن به فروشگاه شما استفاده کرده‌اند، آیا مشتریانتان از خرید و یا خدمات ارائه شده توسط شما راضی هستند؟

تمامی موارد فوق و حتی تک‌تک موارد فوق نکته‌هایی طلایی هستند که صاحبان کسب‌و‌کار به شدت به آن نیاز دارند و گوگل آنالیتیکس تمامی این امکانات را برای شما فراهم می‌کند.

نویسنده مقاله: علی زیرک‌سیما

انیمیشن دوبعدی

تمام مواردی که شما باید درباره انیمیشن دو بعدی بدانید انیمیشن دوبعدی یکی از انواع مختلف انیمیشن است که از آن برای ایجاد فیلم‌های متحرک، کارتون، فیلم‌های بازاریابی،

لطفا نظرات و سوالات خود را در باره این مقاله با ما مطرح نمایید
2020-05-10T05:07:28+03:30

درباره نویسنده:

ثبت ديدگاه

درباره کارهای من

طراحی وب سایت، تولید کردن محتوا برای وب و فضای مجازی و در کنار آن کارهای گرافیکی، که به نظر من وجه جدایی ناپذیر وب و فضای مجازی است، برای من مواردی بوده اند که داشتن احساس تعلق به آنها همیشه در وجود من جاری بوده و هست

آخرین نوشته ها