واتساپ یا واتساپ بیزینس

واتساپ یا واتساپ بیزینس

پس از انتشار نسخه واتساپ بیزینس، امکان ایجاد حساب کاربری برای شماره تلفن‌های ثابت نیز به همراه آن میسر شد.

مدت زمان لازم برای خواندن این مقاله: ۲ دقیقه (تاریخ انتشار:۲۹ اکتبر ۲۰۲۰)

مقایسه واتساپ بیزینس و عمومی

اگر بخواهیم مقایسه‌ای کوتاه بین نسخه واتساپ عمومی و واتساپ بیزینس داشته باشیم اولین نکته این هست که هیچ تغییری از نظر ظاهری بین این دو نسخه از نرم افزار وجود ندارد. ولی با وارد شدن به جزئیات نسخه بیزینس تفاوت‌های مفیدی بین این دو نسخه قابل مشاهده است. نسخه بیزینس تلاش می‌کند تا از یک اپلیکیشن پیام رسان برای روابط دوستانه و خانوادگی خارج شده و به محیطی برای تجارت و کسب‌و‌کار تبدیل شود.

نقطه عطف این نسخه از واتساپ، “پروفایل حرفه‌ای” و “پیام‌های آماده” آن هست. “پروفایل حرفه‌ای” این امکان را برای شما فراهم می‌نماید تا کالاها و خدماتتان را بصورت کامل برای مشتریانتان به نمایش بگذارید و با استفاه از “پیام‌های آماده” در صورت قابل دسترس نبودن، پیغام‌های آماده را برای مشتریان ارسال نمایید. به نظر من، مهم‌تر از همه این‌ها، امکان ایجاد حساب کاربری برای شماره‌های ثابت می‌باشد. با استفاده از این ویژگی دیگر نیازی به استفاده از یک خط موبایل جداگانه برای کسب‌و‌کارتان را ندارید. شما از طریق تلفن ثابت محل کار یا کسب‌و‌کار خود می توانید به آسانی حساب کاربری ایجاد کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی مشتریانتان باشید.

واتساپ بیزینس و عمومی

نحوه فعال کردن شماره تلفن‌ثابت بر روی واتساپ بیزینس

ثبت نام در این نرم افزار برای شماره تلفن ثابت، بسیار ساده است و در کمتر از چند دقیقه به آن دسترسی پیدا می‌کنید. ولی مطمئن باشید که از نگاه توسعه کسب‌و‌کار گام بزرگی را برخواهید داشت.

همانطور که می‌دانید، زمانی که بخواهیم در واتساپ ثبت نام کنیم همانند اکثر اپلیکیشن‌های پیام رسان، با ارسال کد تایید از طریق پیامک حساب کاربری را تایید می نماید. نکته مهمی که تفاوت بین واتساپ عمومی و بیزینس را آشکار می‌کند، ارسال کد تایید از طریق تماس تلفنی می‌باشد. مراحل زیر را دنبال کنید تا حساب کاربری کسب و کارتان را بر روی واتساپ بیزینس ایجاد نمایید:

  • نسخه بیزینس واتساپ را برای اندروید و یا آی‌اواس دانلود، نصب و اجرا کنید.
  • شماره تلفن ثابت خود را در قسمت شماره تلفن وارد نمایید.
  • پس از ثبت شماره تلفن کد تایید برای شما ارسال خواهد شد. ولی شما نمی‌توانید از طریق تلفن ثابت پیامک دریافت کنید. برای اینکه کد تایید را بصورت تماس تلفنی دریافت نمایید باید پس از اتمام شمارنده زمان، کلید Call me را فشار دهید و منتظر تماس تلفن گویای واتساپ باشید.
  • شماره خوانده شده توسط تلفن گویا را یادداشت کنید و در قسمت تایید کد فعال سازی وارد نمایید (توجه داشته باشید این کد توسط تلفن گویایی واتساپ قرائت خواهد شد و به انگلیسی می‌باشد)
  • تمام. از واتساپ بیزینس لذت ببرید.

تصاویر: علی زیرک‌سیما

نویسنده مقاله: علی زیرک‌سیما

لطفا نظرات و سوالات خود را در باره این مقاله با ما مطرح نمایید
2020-11-01T03:02:40+03:30

ثبت ديدگاه

درباره کارهای من

طراحی وب سایت، تولید کردن محتوا برای وب و فضای مجازی و در کنار آن کارهای گرافیکی، که به نظر من وجه جدایی ناپذیر وب و فضای مجازی است، برای من مواردی بوده اند که داشتن احساس تعلق به آنها همیشه در وجود من جاری بوده و هست

آخرین نوشته ها